Dzieło Biblijne
Komentarz do Ewangelii II niedziela Wielkiego Postu r. C Drukuj E-mail

Przemienienie Pańskie

(Łk 9, 28b-36)

 

Jezus zabrał ze sob± apostołów i zaprosił ich do wspólnej modlitwy na górze. Góra jest symbolem spotkania z Bogiem. Apostołowie uczestnicz± w tym wydarzeniu, które ma ich przygotować na to, czego zupełnie się nie spodziewaj±. Słysz± słowa: „To jest Syn mój wybrany, Jego słuchajcie.”

Tak samo każdego z nas Pan Jezus zaprasza na swoj± górę. Tak samo ze mn± i z Tob± chce się spotkać na modlitwie, by przygotować nas najlepiej jak się da do wydarzeń, których być może zupełnie nie oczekujemy. I do mnie i do Ciebie dzi¶ zwraca się Ojciec: „To jest Syn mój wybrany, Jego słuchajcie.”

Jak ja reaguję na to zaproszenie? Czy jest we mnie pragnienie trwania z Mistrzem na modlitwie? Czy przygotowuję się w ten sposób do tego, co może mnie spotkać, a co jest jeszcze zakryte przed moim wzrokiem? Czy słucham Jego głosu? Czy jestem Mu posłuszny?

Panie Jezu, Ty zapraszasz mnie do szczególnej relacji ze Sob±. Pragniesz spotkać się ze mn± na Twojej górze, by na niej trwać z Tob± na modlitwie. Znasz moje serce i wiesz, że chętniej słucham ¶wiata i tego, co mówi± mi inni. Najlepiej to jak możemy plotkować i obgadywać, ale dzi¶ proszę Cię o łaskę zasłuchania w Twój głos, proszę Cię o dar trwania z Tob± i jak najlepszego przygotowania się do tego, co przyniesie kolejna chwila, kolejna godzina i kolejny dzień. Amen

_______________
Małgorzata Heigelmann

< Poprzedni   Następny >

Nowo¶ci
Polecamy
 
fbdzobrazeczek.jpg
 
 
 
-------------------------
 
   
 
  
 
 
 
Go¶cimy
Aktualnie jest 36 go¶ci online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl