Dzieło Biblijne
Komentarz do Ewangelii III niedziela Wielkiego Postu r. C Drukuj E-mail

„Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć” (Łk 13,8-9)

 

 

Jakże łatwo nam przychodzi osądzać drugiego człowieka po pozorach, albo tylko po jednorazowych wydarzeniach. Często wydajemy sądy niesprawiedliwe i chcielibyśmy szybkiej sprawiedliwości. Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas po pierwsze do weryfikacji naszego sposobu postępowania i naszych motywacji. Po drugie do nieustannego nawracania się. A wreszcie do wielkiego miłosierdzia względem naszych bliźnich, ale także nas samych, kiedy wydaje nam się, że zbyt długo trwa proces naszego uzdrowienia wewnętrznego, czy też owocowania.

Panie Jezu, proszę Cię dzisiaj za wszystkie osoby, które skrzywdziłam moim zbyt pochopnym osądem. Przyjdź do nich z Twoim błogosławieństwem i obdarz ich tymi łaskami, których szczególnie potrzebują. Proszę Cię przyjdź dzisiaj do mnie z darem nawrócenia i miłosierdzia. Spraw, bym patrzył na świat Twoimi oczyma i bym okazywał Twoje miłosierdzie każdemu bliźniemu. Amen

_____________________
Małgorzata Heigelmann

Następny >

Nowości
Polecamy
 
fbdzobrazeczek.jpg
 
 
 
-------------------------
 
   
 
  
 
 
 
Gościmy
Aktualnie jest 33 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl