Dzieło Biblijne
Pielgrzymka do Ziemi Świętej Drukuj E-mail

 
Śladami Odkupiciela 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła.

 

PROGRAM:

1 dzień: Spotkanie w Poznaniu (około godz. 17.00) i przejazd pielgrzymów autokarem na lotnisko Okęcie w Warszawie. Odlot do Tel Awiwu o godz. 23.55. Lądowanie w Izraelu o godz. 4.35. Zakwaterowanie w Nazarecie.

2 dzień: Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa, muzeum franciszkańskie oraz Nazaret z czasów Jezusa. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium Stella Maris. Kana Galilejska.

3 dzień: Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa. Przepłynięcie statkiem do Ein Gev. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego.

4 dzień: Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką, Wadi Qelt. Betania. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny. Yad Vashem. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6 dzień: Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Stare Miasto: Kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Kalwarii i Bożego Grobu. Zakwaterowanie w Jerozolimie.

7 dzień: Mur Płaczu. Kościół św. Anny i sadzawka Betezda. Góra Syjon: Wieczernik i „Grób Dawida”, kaplica „przy Wieczerniku”, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

8 dzień: Odlot z Tel Awiwu do kraju o godz. 6:00. Lądowanie w Warszawie o godz. 9:05. Powrót autobusem z lotniska w Warszawie do Poznania. Zakończenie pielgrzymki.

 

Przewodnik: o. Jakub Waszkowiak OFM

Termin: wrzesień 2008 r.

Cena:

1030 USD i 350 zł (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 180 USD), dodatkowo: 100 zł za przejazd autobusem z Poznania na lotnisko w Warszawie i w drodze powrotnej z Warszawy do Poznania.

Organizatorzy zapewniają:

  • przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)
  • autokar do dyspozycji grupy, przewodnik po miejscach świętych
  • wszystkie bilety wstępu, taksówka na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim
  • ubezpieczenie, mapa i przewodnik-śpiewnik, znak grupy.
 

Zgłoszenia:

Tel.: 061 851 26 02 prosząc o. Jakuba Waszkowiaka lub bezpośrednio tel. kom. 0694 451 052.

 

 

< Poprzedni   Następny >


Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl