Dzieło Biblijne
Złota Kolekcja VERBA SACRA - Modlitwy Katedr Polskich

            Teksty biblijne i religijne w wykonaniu najwybitniejszych polskich aktorów znajdą się na płytach CD wydanych przez Archidiecezję Poznańską w ramach Złotej Kolekcji Verba Sacra.  Kolekcja składać się będzie z 14 płyt.

Wydawnictwo otwierają fragmenty "Księgi Koheleta" i "Pieśni nad Pieśniami" w interpretacji Gustawa Holoubka. Aktor ten rozpoczął w 2000 roku prezentacje tekstów biblijnych w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu. Kolejne płyty CD zawierać będą teksty biblijne, a także fragmenty "Dzienniczka Siostry Faustyny" i "Listów Ojca Pio" w interpretacji m.in. Krzysztofa Kolbergera, Anny Seniuk, Zbigniewa Zapasiewicza, Marka Kondrata i Doroty Segdy.

Poszczególne części kolekcji ukazywać się będą przez najbliższe dwa lata.

Czytaj całość...
ŻYCIE I DZIEŁO ŚW. PAWŁA

 „Nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu

 dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.”

 (Rz 1,16)

A.    Źródła

       Głównym źródłem do poznania osoby św. Pawła są  jego listy i Dzieje Apostolskie. Corpus Paulinum w Nowym Testamencie zawiera 14 listów. Nie są to jednak wszystkie listy, które Paweł napisał w rzeczywistości. W Pierwszym Liście do Koryntian (5,9) autor czyni aluzję do wcześniejszego pisma, wysłanego do Koryntu. List ten jednak nie zachował się do naszych czasów. Szereg wzmianek potwierdza istnienie innych listów, które bądź się nie zachowały, bądź też weszły w skład aktualnej formy Listów Pawłowych (por. 2 Kor 2,3-9; 7,8-13; Flp 3,2; Kol 4,16).

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 Następna > Ostatnia >>


Nowości
Polecamy
 
fbdzobrazeczek.jpg
 
 
 
-------------------------
 
   
 
  
 
 
 
Gościmy
Aktualnie jest 16 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl