Dzieło Biblijne
Komentarz do Ewangelii XXIX niedziela zwykła r. A

19.10. 2014

„Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?»” (Mt 22, 15-16)

 

 
Czytaj całość...
Komentarz do Ewangelii XXVIII niedziela zwykła r. A

12.10.2014 r.

  „Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść.” (Mt 22, 3)

 

 

 

Czytaj całość...
XIII Ekumeniczne Święto Biblii

XIII Ekumeniczne Święto Biblii

13 - 18 października 2014

Moim szczęściem być blisko Boga (Psalm 73,28)

15 października (środa) o g. 18.00 w katedrze poznańskiej będzie miało miejsce Nabożeństwo Słowa, któremu współprzewodniczyć będą Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski i Biskup Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej liturgii oraz w innych wydarzeniach tegorocznego Ekumenicznego Święta Biblii.

 

 
 
Czytaj całość...
Komentarz do Ewangelii XXVII niedziela zwykła r. A

5 października 2014 r.

„Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej prasę, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego kamieniami obrzucili. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili.” (Mt 21, 33-36)

 Czytaj całość...
Coroczny Zjazd Członków Dzieła Biblijnego

27 września 2014 r. odbył się coroczny zjazd członków Dzieła Biblijnego z Archidiecezji Poznańskiej.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji ks. Artura Andrzejewskiego pt. "Czym jest nawrócenie?", wzięli udział w Eucharystii i spotkali się w grupach, by omówić ważne dla Stowarzyszenia zagadnienia.

Zjazd członków Dzieła Biblijnego był również okazją do wspólnego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy.

 

 

Czytaj całość...
Verba Sacra - Dzień Papieski

Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie

 

W niedzielę 12 października o godz. 17:00 zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu na Verba Sacra z okazji Dnia Papieskiego.

Dzieci i młodzież gimnazjalna będą czytać teksty świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II:
św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Alberta Chmielowskiego, św. Maksymiliana Kolbe, św. Rafała Kalinowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, św. Joanny Beretta Molla, św. O. Pio, bł. Hiacynty i Franciszka Marto z Fatimy, św. Josemaríi Escrivá de Balaguer i bł. Matki Teresy z Kalkuty.

W prezentacji weźmie udział czterdzieścioro młodych wykonawców, których przygotowują Panie: Maria Boniecka, Anna Cofta, Anna Jęsiak, Aleksandra Scheller i Dorota Świątek.

Na końcu odczytany zostanie list Matki Teresy z Kalkuty do Polaków w obronie dzieci nienarodzonych.

Oprawa muzyczna: Katarzyna Stroińska-Sierant /piano/, Jarosław Sierant /skrzypce/, Laura Stieler i Marek Kraśkiewicz /śpiew/.

Wstęp wolny!

 

 
 
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>


Nowości
Polecamy
 
fbdzobrazeczek.jpg
 
 
 
-------------------------
 
   
 
  
 
 
 
Gościmy
Aktualnie jest 7 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl